Hakkımızda

ŞİRKET

1997 yılında kurulan BENSON KÂĞIT PROMOSYON SAN. VE TİCARET A.Ş. iki ayrı departmandan oluşmaktadır. Aynı merkez ofiste kâğıt ve promosyon kendi ekipleri ile çalışmaktadır. Benson Kâğıt, yurtdışından tedarik ettiği oluklu mukavva üretimi için gerekli kâğıtları deposundan müşterilerinin adresine teslim etmektedir.

Benson Promosyon müşterilerine yaptıkları sunumlar doğrultusunda siparişe dönüştürdüğü promosyon ürünlerini ithal ederek müşterilerinin depolarına teslim etmektedir.

Aile şirketi olarak tanımlanan firmamız 6.000.000tl ödenmiş sermayesi, toplam 20 personeli, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'ndeki ofisi ve Hadımköy Kıraçtaki 5.000m2 deposu ile üyesi olduğu her iki sektörde de ciddi bir konuma sahiptir.

KAĞIT

Kağıt satışlarımız depomuzda stoklanan kağıtları sipariş terminine uygun şekilde İstanbul'daki müşterilerimize fabrikalarında kamyon üzerinde İstanbul dışındaki müşterilerimize ise kendi depomuzdan kamyon üzerinde teslim gerçekleşmektedir.

Şirket kurucumuzun uzun süre oluklu mukavva sektöründe sanayici olarak çalışmasından kaynaklanan deneyimi, üretici müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerini kolaylıkla kavramamızı sağlayarak istenilen hizmeti vermemizde en önemli etken olmaktadır. Türkiye'de üretilmeyen kahverengi ve beyaz kraftliner ithalatımızın yanı sıra, çoğunlukla yurtiçinde üretilen kâğıt kalitelerinin üzerindeki değerlerde ve değişik gramajlarda kâğıtlar ithal etmekteyiz.
Bu tür ekstra kalite kâğıtları küçük ve orta ölçekli müşterilerimize de satarak onların daha büyük ölçekli üreticiler ile kalite yönünden rekabet etmelerine olanak sağlamaktayız. Lokasyonumuz, lojistik donamımız ve dağıtım ağımız en seri şekilde teslimatı sağlamaktadır. 

Satış şeklimiz olan tam zamanında (just on time) teslimat müşterilerimiz için ayrı bir avantajdır. Nakliye bedeli ödememek de ayrı bir rahatlıktır.

Müşterilerimiz talep edecekleri 4-5 değişik cins kâğıdı tek bir kamyonla tedarik edebilmektedirler.

Satışta stok listelerimizi devamlı müşterilerimize haftalık olarak yayınlamamız, üreticilerimize satın alma rahatlığı sağlamaktadır.

Müşterilerimizin ihtiyacı olan standart dışı ebatları stokumuzdaki jumbo bobinlerden keserek oluşturmamız müşterilerimizin en az fire ile üretim yapmalarına olanak sağlanmaktadır. Hatta çok makul bir bedel karşılığında aynı hizmeti müşterilerimize ait kâğıtları dilimleyerek vermekteyiz. İthal ettiğimiz kâğıtlar depomuzun kalite kontrol laboratuarında gramaj, rutubet ve mukavemet testlerine tabi tutularak satışa sunulmaktadır.

Yurt içinde oluklu mukavva sektörü için; kağıt üreticisi fabrikaların yanı sıra ve onlardan farklı olarak kraftliner, beyaz testliner, yan kimyasal kağıtları da stoklarımızda bulundurarak anında hizmet ile onların çözüm ortağı olmaktan gurur duymaktayız.

Depomuz 5.000 m2 (4 rampalı lojistik depo) 3 adet Forklifti ve 5 deneyimli personeli İle hizmet vermektedir.

Şirketimiz Eylül 2015 tarihinden itibaren ürün gamını genişletip oluklu mukavva kağıtlarının yanısıra Krome karton, Bristol, 1. hamur gri karton gibi kağıtların ithal ve satışına başlamıştır. Dolayısı ile oluklu mukavva üreticileriniden oluşan müşterilerimize, matbaacılar, neşriyatçılar, kartondan ürün imal edenler ve bu piyasaya mal arz eden toptancılar da ilave edilmiştir.

Yurtdışı temaslarımız, kağıt mümessilleri ile olan bağlarımız, lojistik imkanlarımız, tecrübeli satış kadromuz ve ambalaj sektöründe deneyimimiz ile yeni girdiğimiz bu piyasada başarılı olacağımızı umuyoruz.